Facebook Pixel

Суд дозволив Приватбанку не платити ексінсайдерам за облігаціями

Високий суд Англії та Уельсу в рамках проваджень щодо єврооблігацій Приватбанку, випущених у 2010 та 2013 роках, дійшов висновку, що через незаконні дії колишніх власників банку щодо облігацій банк може не виплачувати гроші утримувачам, які пов'язані з колишніми власниками. Крім того, банк не нестиме відповідальність за це перед кінцевими власниками рахунків.

Згідно з повідомленням пресслужби Приватбанку, банк буде зобов’язаний сплатити за облігаціями тільки деяким утримувачам паперів, якщо арбітражне рішення набере чинності.

Відтак, якщо Приватбанк буде зобов’язаний здійснити виплати, то вони будуть меншими за сукупні вимоги, які заявлені в арбітражних провадженнях. Якщо процедуру bail-in буде визнано законною, то банку не доведеться здійснювати жодних виплат.

Контекст. Велика Палата Верховного Суду 16 березня розгляне позов родини Суркісів у рамках справи Приватбанку. Суркіси намагаються спростувати зв'язок із ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть добитися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн їхніх коштів на акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн. Рішення суду матиме вплив на судові справи щодо законності націоналізації Приватбанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉