Повернення «Приватбанку» Коломойському вдарить по кредитному рейтингу України — Moody’s

Автор

Втручання Володимира Зеленського в питання націоналізації «Приватбанку» на стороні його колишнього співвласника Ігоря Коломойського, зашкодить кредитному рейтингу України, говориться у докладі міжнародного агентства Moody’s, передає Reuters.

Подібний сценарій може стати «серйозною перешкодою» для економічної реформи, яка принесла суттєві зміни банківському сектору за останні 5 років, вважають аналітики. При цьому, вони наголошують, що імовірність такого сценарію невисока.

Напередодні другого туру виборів президента України Зеленський шоу «Право на владу» заявляв, що не має намірів повертати націоналізований «Приватбанк» колишнім власникам.

Судові суперечки між Нацбанком і екс-власниками «Приватбанку» йдуть уже давно. Регулятор подав півтори сотні позовів про стягнення активів так званої групи «Приват» за кредитами рефінансування банку у період з 2008 по 2016 рік. Ціна питання — 19 млрд грн.

Колишні акціонери також не пасуть задніх — 18 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку». У той же день той самий суд задовольнив позов підконтрольної олігарху компанії Triantal Investments. Таким чином, Коломойський отримав спосіб повернути собі стягнуті за «Приватбанк» гроші. Окрім того, олігарх намагається через суд повернути собі акції банку. Нацбанк вкрай не погоджується з рішеннями та подасть апеляцію.

***

Націоналізували «Приватбанк» у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала у нього більше 155 млрд грн.

На початку 2018 року детективи міжнародної компанії Kroll провели незалежний аудит «Приватбанку» Вони виявили, що протягом десяти років до націоналізації банк був об’єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків, а перед націоналізацією понад 95% кредитів віддали сторонам, пов’язаним із колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».

Пізніше стало відомо, що гроші з «Приватбанку» виводили через «дочки» в Латвії та на Кіпрі. Загалом, за вісім років до націоналізації «Приватбанку» через офшорні компанії провели понад $52 млрд.

Читати на The Page