Facebook Pixel

Повернення Піскуна: чим відомий новий радник Генпрокурора

Святослав Піскун. Фото: УНІАН

Святослав Піскун. Фото: УНІАН

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова призначила своїм позаштатним радником на громадських засадах Святослава Піскуна, який раніше неодноразово був Генеральним прокурором України. Сама Венедиктова заявила, що бере на роботу або радниками «людей системи» за їхній досвід й ефективність.

Найцінніше, що є у людини — це досвід, написала вона на своїй сторінці у Facebook.

«Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знову підйоми. Коли людина десятиліттями в професії залишається соціально активною й за нею йдуть колективи — вона є ефективною. Я безмежно вдячна усім «реформаторам» і «активістам» за поради та бачення моїх заступників і радників з новими обличчями — мабуть, їх треба брати одразу ж з пологових будинків».

Ірина Венедіктова

Ірина Венедіктова

Генеральна прокурорка України

Біографія Святослава Піскуна та скандали з його участю

Піскуна вперше призначили на посаду Генерального прокурора 2002 року, проте через рік тодішній президент Леонід Кучма звільнив його. Але Піскун заявив, що вважає своє звільнення незаконним, оскільки це зробили, нібито порушуючи Конституцію, без згоди Верховної Ради. Через рік він заперечив свою відставку в суді й домігся того, щоб його поновили на посаді 2004 року.

Telegram Logo

Саме тоді Кучма пообіцяв опозиції звільнити Геннадія Васильєва, який тоді був Генпрокурором (давній соратник експрезидента Віктора Януковича), для того щоб вона підтримала політичну реформу.

Після того як президентом став Віктор Ющенко, Піскун залишився на посаді Генерального прокурора. Він підтримував «Помаранчеву революцію» і після приходу нового президента до влади мав розслідувати справу про вбивство Георгія Гонгадзе.

2005 року Ющенко підписав указ про відставку Генпрокурора нібито через домовленості, проте насправді йшлося про перерозподіл влади між Ющенком і тодішнім прем'єр-міністром Віктором Януковичем. Указ було підписано без згоди Верховної Ради, що є грубим порушенням Конституції. І Піскун знову оскаржив своє звільнення в суді.

ЗМІ тоді писали, що деякий час він переховувався за кордоном, бо стверджував, що його життю загрожує небезпека. 2007 року Ющенко поновив Піскуна на посаді. А пізніше знову звільнив його через те, що той обіймав посаду Генпрокурора, залишаючись народним депутатом.

2010 року він був одним із кандидатів на пост Генпрокурора, однак обрали тоді Віктора Пшонку. Піскун же 2016-го став головою Союзу юристів України.

Контекст. Саму Ірину Венедиктову Верховна Рада 269 голосами призначила Генеральним прокурором України в березні 2020 року.

Коментарі

Всі новини