Помпео нагадав Зеленському про «зловмисні» інвестиції Китаю в Україну

Майк Помпео. Фото: Держдеп США

Майк Помпео. Фото: Держдеп США

США як і раніше не подобаються плани Китаю купити українське підприємство з виробництва авіаційних газотурбінних двигунів «Мотор Січ». Про це Держсекретар США Майк Помпео сказав президенту Володимиру Зеленському по час телефонної розмови.

Розмова відбулася 26 серпня, але Держдепартамент повідомив про її зміст лише 29 серпня.

Помпео назвав такі інвестиції Китаю «зловмисними» (malign).

Telegram Logo

Контекст. Колись «Мотор Січ» був одним з найбільших в світі виробників авіаційних і вертолітних двигунів, але після розпаду СРСР його значимість різко впала. Тривалий час підприємство одноосібно контролював В'ячеслав Богуслаєв зі своєю сім'єю, він зараз залишається президентом підприємства.

У грудні 2019 року Богуслаєв визнав, що продав у 2016 році свої акції інвесторам з Китаю, щоб «врятувати підприємство». Ця продаж викликала невдоволення США тим, що Китай отримав доступ до українських технологій.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

АМКУ досі не схвалив продаж компанії, тому на сьогоднішній день нові власники акцій не вступили у володіння підприємством.

Beijing Xinwei Technology Group повідомила на Шанхайській фондовій біржі, що її «дочка» Beijing Skyrizon і українська група DCH Олександра Ярославського разом з її афілійованими компаніями подали 4 серпня нову заяву до Антимонопольного комітету України про покупку акцій «Мотор Січі».

Після появи цього повідомлення українська прокуратура знову заарештувала акції підприємства. Ярославський поскаржився на це Зеленському.

АМКУ повідомив 6 серпня, що оцінить продаж акцій «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству. У комітеті обіцяли жорсткі заходи, якщо будуть знайдені порушення. У заяві говориться, що АМКУ розглядає чотири справи про концентрацію (у вигляді придбання опосередкованого контролю над «Мотор Січчю»).

Питання продажу компанії «Мотор Січ» є геополітичним. Його, швидше за все, вирішать у суді. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що держава не може втручатися в продаж пакетів акцій інвесторам.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини