Facebook Pixel

Покупці найдорожчих об’єктів приватизації в Україні пов’язані з ФПГ — дослідження

Держава отримала майже 3,5 млрд грн за 20 найдорожчих лотів, проданих за стартовою ціною до введення воєнного стану в Україні. Після 24 лютого сукупна вартість наступних 20 лотів становила 1,7 млрд грн. Найбільшим лотом за останні 6 років стала «Калуська теплоелектроцентраль – нова», продана за 801 млн грн. Аналітики R&D центру YouControl досліджували 40 найдорожчих лотів Фонду державного майна за стартовими цінами та виявили зв'язок переможців із фінансово-промисловими групами, а також виявили нові цікаві тенденції. Докладніше – у дослідженні.

Угоди з 11 лотів, проданих до початку повномасштабного вторгнення, були укладені у 2021 році, 5 – у 2020 році, 3 – у 2019 році та 1 – у 2018 році. За цей період було реалізовано 4 державні пакети акцій підприємств, 5 єдиних майнових комплексів державних компаній, а також цілісний майновий комплекс «Одесавинпром». Крім того, було продано окремі об'єкти нерухомості, включаючи частини приміщень заводу «Арсенал», адміністративну будівлю поряд із торговим центром Ocean Plaza та готель «Світанок» у Дніпрі. У Києві було продано 9 лотів, 2 – у Львівській області та по одному – у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій та Черкаській областях. Від продажу 20 проаналізованих об'єктів, реалізованих до 24 лютого 2022 року, які мали найвищі стартові ціни, держава отримала майже 3,5 млрд грн.

З моменту запровадження військового стану в Україні було укладено угоди щодо 11 лотів у 2023 році, 5 – у 2022 році та 4 – у 2024 році. У цей період продано 4 державні пакети акцій, у тому числі акції двох ювелірних заводів, а також 12 єдиних майнових комплексів державних підприємств, таких як: «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ», «Готель «Козацький», «Електронмаш», та 4 об'єкти нерухомості ДП «Укрспирт». З проданих лотів 5 розташовані у Києві, 4 – у Львівській області, та 3 – на підприємствах у Тернопільській та Дніпропетровській областях. Найдорожчий із лотів, проданих після початку повномасштабного вторгнення, мав стартову ціну 1,7 млрд. грн.

З 40 юридичних осіб, які придбали державне майно, 19 мають зв'язок із 20 фінансово-промисловими групами (ФПГ), за даними системи YouControl. Деякі компанії, такі як ТОВ «ІНКОМ РЕНТ» та ТОВ «ЛВН ЛІМІТЕД», входять до складу кількох ФПГ одночасно. Крім того, дві компанії – ТОВ «ІНКОМ РЕНТ» та ТОВ «АГРОБІОСТАНДАРТ» – належать одній фінансово-промисловій групі «Група братів Супруненко».

Подякувати 🎉