Facebook Pixel

Початок кінця «коньяків». Зеленський підписав закон про охорону географічних брендів

Президент Володимир Зеленський підписав закон про правову охорону географічних зазначень. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Закон № 123-IX Верховна Рада ухвалила 20 вересня 2019 року. Документ регулює відносини у сфері інтелектуальної власності шляхом внесення змін у закони та нормативні акти України щодо географічних вказівок.

Зокрема, депутати змінили Господарський та Цивільний кодекси України, Закон «Про охорону прав на зазначення походження товарів» та Декрет Кабміну «Про держмито».

Telegram Logo

Закон ухвалили в рамках наших зобов'язань за Угодою про Асоціацію з ЄС. Згідно з новими нормами, право на держреєстрацію географічного зазначення зможуть отримати особи, які виробляють відповідний товар та/або переробляють сировину для нього в зазначеному географічному місці.

Географічне зазначення є знаком, який наноссять на продукт. Воно засвідчує його високу якість, багаторічну традицію виробництва і особливий зв'язок з територією, де продукт виробляють.

Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило перелік пріоритетних географічних зазначень, над реєстрацією яких працюватиме проект ЄС «Географічні зазначення в Україні».

Першими українськими продуктами з зареєстрованими в Україні ГЗ стануть вино («Шабський», «Ялпуг», «Закарпаття» та «Білгород-Дністровський»), сир («Гуцульська овеча бринза»), кавун («Херсонський кавун»), черешня («Мелітопольська черешня»), мед («Карпатський мед»).

Міжнародні норми не дозволяють використовувати незареєстрованим виробникам багато назв продуктів. Наприклад, до 2026 року Україна повинна відмовитися від використання географічного зазначення «коньяк».

Виробники цього напою в Україні шукають для нього іншу назву. Нефранцузький «коньяк» найчастіше називають бренді.

Крім того, доведеться відмовитися і від назви «шампанське». Подібний напій, вироблений не в регіоні Шампань, по всьому світові називають ігристим вином. Також українські виробники сиру з 2023 роки не зможуть використовувати найменування «фета».

Коментарі

Всі новини