Фото: НБУ
Національний банк представив для обговорення пропозиції до проєкту закону «Про платіжні послуги», який буде регулювати діяльність українського ринку платежів і переказу коштів.
«Основна мета оновлення законодавства – підвищити конкурентоспроможність ринку платежів, зробити його універсальним і гнучким. Як наслідок, з'являться нові платіжні продукти і сервіси, знизиться вартість послуг для клієнта, – зазначив заступник голови НБУ Сергій Холод. – Законопроєкт враховує не тільки вимоги європейських регуляторних актів, але й локальні особливості українського ринку. Він є масштабним і комплексним, торкається питань фінансового моніторингу, валютного регулювання та електронних грошей».
Чинний закон про платіжні системи та переказ коштів в Україні, який було прийнято ще в 2001 році, морально застарів та не відповідає вимогам сьогоднішнього дня.
Протягом лютого НБУ планує провести спільні наради з представниками професійної спільноти, щоб обговорити бачення необхідних законодавчих змін щодо платіжного ринку.
Регулятор закликає всі зацікавлені сторони до активного обговорення та надання пропозицій, які можуть поліпшити і доповнити ідеї щодо реформування платіжного законодавства.
Додатково
Сальдо операцій з купівлі та продажу валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку в січні 2020-го склало $98 млн, що є найгіршим показником з січня минулого року.
Богдан Данилишин, голова ради НБУ, зазначив: «Національний банк встановив облікову ставку на рівні 11% з 31 січня 2020 року, знизивши її на 2.5 п. п. Як експерт можу сказати, що рівень облікової ставки повинен перебувати в межах 7-8%. Він включає 4,1% (рівень інфляції в 2019 році) плюс 3 п. п. — рівень нейтральної ставки для України. Зниження облікової ставки є правильним, але запізнілим кроком на шляху пом'якшення монетарної політики».