Facebook Pixel

Українських туристів не пускають до Туреччини через нові правила в'їзду: топ найчастіших випадків

ПЛР у Туреччині: проблеми в'їзду таі які документи потрібні із 4 червня. Фото: unsplash / @ kaysha

ПЛР у Туреччині: проблеми в'їзду таі які документи потрібні із 4 червня. Фото: unsplash / @ kaysha

Після того як Туреччина знову ввела вимогу щодо наявності обов'язкового ПЛР-тесту для в'їзду до країни для українців, громадяни нашої держави зіткнулися з проблемами під час перетину кордону.

Як пише Avianews, йдеться про такі проблеми:

  • шаблони довідок, які потрібно надавати під час в'їзду до Туреччини (ПЛР-тест, тест на антиген, довідка про повну вакцинацію або про те, що людина перехворіла на коронавірус в останні пів року), країнами не погоджено, тому пасажирам доводиться робити тести, навіть якщо вони вже зробили щеплення або перехворіли й мають антитіла. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть не пустити в літак;
  • з 1 червня українців пускали на борт без тестів з огляду на те, що нові правила мали почати діяти із 4 числа, але туристи не могли потрапити на територію Туреччини, оскільки турецькі прикордонники просили надати результати тестування попри роз'яснення посольства про відтермінування введення нових правил;
  • проблемою також є те, що авіакомпанії пускають дітей до 6 років без тестів, але на практиці турецькі прикордонники можуть вимагати тест і від дітей, адже дітей тепер немає в списку винятків, тобто тих, кому за новими правилами ПЛР-тести не потрібні.
Telegram Logo

Які документи потрібні для в'їзду до Туреччини із 4 червня

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив агентству «Інтерфакс-Україна», що для в'їзду до Туреччини потрібен один із таких документів:

  • негативний ПЛР-тест, зроблений упродовж 72 годин до перетину кордону;
  • експрес-тест на антиген, зроблений за 48 годин до в'їзду;
  • офіційна довідка про вакцинацію, яку завершено протягом останніх 14 днів;
  • офіційна довідка про те, що ви перехворіли на COVID-19 упродовж останніх шести місяців.
Quote«Наші громадяни мають самі вибрати, який із документів узяти із собою в подорож. Документ має бути англійською», — сказав він, додавши, що діти до 6 років і члени екіпажів звільняються від виконання цих вимог.

За словами спікера МЗС, упродовж 72 годин до перетину турецького кордону іноземці, зокрема й українці, мають заповнити електронну форму Міністерства охорони здоров'я Туреччини (register.health.gov.tr) і мати цей документ із собою в електронному або паперовому вигляді.

Контекст. Раніше Туреччина повідомила про те, що повернула вимоги для пасажирів, які прибувають з України, щодо наявності обов'язкового ПЛР-тесту, які скасували для українців із 17 травня. Ті громадяни, які прибували до Туреччини наземним, морським і повітряним транспортом, могли результати ПЛР-тесту не надавати.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини