Пенсіонерів перевірять на правильність виплат: хто може позбутися виплат

Пенсіонерів перевірять на правильність виплат: хто може позбутися виплат

Пенсіонерів таки перевірять на правильність виплат. Міністерство юстиції 1 травня зареєструвало наказ Мінфіну від 13 квітня «Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання» (№ 718/39774).

Раніше проєкт було розміщено на сайті Федерації профспілок з метою обговорення. Delo.ua вирішило з'ясувати, що саме планує Міністерство фінансів і наскільки запропонована перевірка пенсій є законною.

У самому Пенсійному фонді (ПФУ) нам прокоментувати документ не змогли, пославшись на те, що це зона відповідальності Мінфіну (нормативно-правовий акт належить перу міністерства). Однак, один із представників фонду поскаржився нам на те, що в медіа, мовляв, з приводу документа «розганяють» незрозумілу паніку, для якої немає жодних підстав.

У самому ж Мінфіні нам пояснили, що йдеться лише про рекомендації.

«За результатами верифікації Мінфін надає ПФУ рекомендації щодо проведення додаткової перевірки правомірності отримання пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання або усунення невідповідностей даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних», – пояснили нам.

Рішення ж щодо неправомірності та припинення державних виплат приймає орган, що здійснює виплати, з урахуванням законодавства.

Що, кого і як саме планують перевіряти

Наявну в Пенсійному фонді (ПФУ) інформацію щодо пенсійних виплат в Мінфіні будуть звіряти з даними з інших джерел. Серед них згадуються такі:

  • Державний реєстр фізосіб;
  • Єдиний державний демографічний реєстр;
  • Централізованого банку даних з проблем інвалідності, держателем якого є Мінсоцполітики;
  • Державний реєстр актів цивільного стану громадян.

Інакше кажучи, Мінфін вирішив перевірити актуальність персональних даних пенсіонерів у ПФУ, які впливають на розмір щомісячних виплат. І ця верифікація гіпотетично передбачатиме передовсім перевірку дотримання вимоги обміну інформацією щодо особистих даних пенсіонерів.

Перевірити також мають те, наскільки наявна інформація про персональні дані отримувачів пенсій, що міститься в Пенсійному фонді, автентична. А також те, чи правомірні нарахування конкретним українцям грошових виплат і щомісячного довічного грошового утримання.

Читати на The Page