Facebook Pixel

Перерахунок субсидій у травні: що змінилося

Частині отримувачів субсидій, зокрема внутрішньо переміщеним особам, треба подати документи повторно, аби отримати виплати на літній період.

Про це розповіланачальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Наталія Гайдар.

Кому треба подавати повторно документи на призначення субсидій

«Перерахунки субсидій традиційно проводять на початок опалювального сезону та на по його завершенню, – каже Наталія Гайдар. – Загалом перепризначення субсидій на неопалювальний сезон проводиться автоматично на підставі інформації, яка є у Пенсійному фонді. Однак є категорії громадян, яким доведеться особисто звернутись особисто до органів ПФУ».

Заново подавати документи на житлові субсидії потрібно:

  • громадянам, яким було відмовлено чи не призначено субсидію у попередньому сезоні у зв'язку з відсутністю доходу або сплати ЄСВ у відповідному розмірі;
  • якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • якщо субсидія надається на орендоване житло;
  • якщо у складі домогосподарства є задекларовані особи. Тобто люди, які не зареєстровані за цим місцем проживанням, а лише задекларували через Дію своє місце проживання;
  • якщо субсидія призначається на придбання твердого палива;
  • якщо у майновому стані сім’ї відбулися зміни.

Субсидії за місцем проживання, задекларованим у Дії

Серед нововведень, як нещодавно набули чинності, – призначення субсидій на задеклароване місце проживання, тобто фактично без «прописки» в паспорті.

Quote«Раніше можна було призначати субсидію лише за зареєстрованим місцем проживанням або за фактичним. Тепер людина може лише декларувати своє місце проживання через Дію. І на таке задеклароване місце проживання також можна призначати субсидію», – каже Наталія Гайдар.

Субсидії сім’ям полонених

Ще одна новація – нарешті врегулювали питання з надання субсидій тим домогосподарствам, члени яких перебувають у полоні.

Quote"Звичайно, людина, яка перебуває в полоні, доходів не має. Однак є випадки, коли військові частини нараховують полоненим грошове забезпечення. Тепер при призначенні субсидій доходів полоненого не враховують, – каже Наталія Гайдар. – Єдиний момент – треба підтвердити перебування особи в полоні. Порядок такого підтвердження визначений Кабінетом Міністрів.

Житлові субсидії для ВПО

Внутрішньо переміщеним особам субсидія призначається за фактичним місцем проживання. При цьому вони не зобов’язані надавати договір оренди житла.

Quote«Внутрішньо переміщена особа, яка проживає самостійно чи у складі домогосподарства, може подавати декларацію, заяву на призначення субсидії та довідку, що підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи, і зазначає своє фактичне місце проживання. І цього достатньо. Натомість ті, хто орендує житло, але не має статусу ВПО, повинні надати договір оренди житла, аби отримати на нього субсидії. Фактично, в цьому єдина відмінність», – каже Наталія Гайдар.

Якщо у помешканні проживають інші люди, які не є внутрішньо переміщеними, вони включаються до складу домогосподарства і на них також субсидія призначається. Скажімо, якщо родина прихистила у себе внутрішньо переміщену особу (осіб), то вимушений переселенець має право подати документи на субсидію і її розмір розраховують на всіх членів домогосподарства.

Підставою відмови у призначенні субсидій є заборгованість за комунальні послуги за попередні місяці. Однак для ВПО борги за житлово-комунальні послуги за житло, яке вони змушені були покинути через війну, не є підставою відмови у призначенні субсидій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉