Українські банки можуть підписати спільний меморандум вже наступного тижня. Цей документ передбачає впровадження єдиних ринкових стандартів та підходів до перевірки клієнтів і моніторингу їх фінансових операцій, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» представники ринку.
За їх словами, очікується, що в документі буде передбачено поступове зменшення місячного ліміту операцій. У разі перевищення цього ліміту без підтверджених доходів планується впровадження посиленого фінансового моніторингу.
Один зі співрозмовників агентства повідомив, що з 1 січня 2025 року може бути встановлено ліміт у 150 тис. грн на місяць, який із 1 липня планується зменшити до 100 тис. грн. Інше джерело зазначило, що обмеження стосуватимуться не лише переказів з картки на картку (P2P-операцій), які Нацбанк України вже обмежив до 150 тис. грн на місяць у межах одного банку, але й переказів через IBAN. За словами джерела, протягом першого місяця дії обмежень обсяг P2P-операцій скоротився на 5,2 млрд грн, тоді як перекази через IBAN зросли на 4 млрд грн.
Співрозмовники агентства повідомили, що у цій ініціативі беруть участь обидві банківські асоціації — НАБУ та АУБ. Попередньо її підтримали вже близько половини банків. Очікується, що більшість фінансових установ долучиться до меморандуму, який, можливо, замінить чинну регуляцію Національного банку. Її дія завершується 1 квітня наступного року.
Як повідомляв НБУ, з 1 жовтня 2024 року на пів року запроваджено ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів фізичних осіб із картки на картку (P2P, person-to-person). Раніше обговорювалась можливість більш жорсткого обмеження — 100 тисяч гривень. «Обмеження стосується лише вихідних переказів між рахунками фізичних осіб, відкритими в різних банках, за всіма рахунками клієнта в одному банку. Воно не поширюється на рахунки волонтерів, які відповідають визначеним критеріям, а також на осіб із підтвердженими щомісячними доходами, що перевищують встановлений ліміт», — зазначено в пресрелізі регулятора.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист