Facebook Pixel

Пенсії військових: хто має право на пільгове обчислення вислуги

З початку вторгнення росії на нашу країну значно збільшилася кількість військовослужбовців, що захищають її інтереси. Відповідно до спеціального закону вони мають право на призначення пенсії.

Адвокат Євген Неверчак розповів, які особливості призначення пенсії за вислугу років для військовослужбовців.

Згідно з положеннями ст. 1 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Закон №2262-ХІІ), право на довічну пенсію за вислугу років мають: особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу ,особи, які мають право на пенсію за цим Законом за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України.

Багато хто з цих осіб, у зв'язку з особливостями проходження ними служби, мають право на пільгове обчислення вислуги років. Це передбачено різними нормативними актами, включаючи Порядок, затверджений ухвалою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393, а також Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 року №530.

Наприклад, що особливо актуально сьогодні, згідно із зазначеними нормативними актами, до вислуги років зараховуються один місяць служби за три місяці:

  • участь у бойових діях у воєнний час;
  • час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;
  • час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;
  • період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
  • час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів тощо.

Крім того, окремими нормативно-правовими актами передбачено право на обчислення в пільговому розмірі вислуги років для інших осіб, прирівняних до військовослужбовців, а також співробітників органів внутрішніх справ та Національної поліції.

Таким чином, багато військовослужбовців та прирівняних до них осіб мають вислугу, з додаванням обчисленої в пільговому розмірі, понад 25 років (з урахуванням поступового збільшення вимог до вислуги років станом на день звільнення, починаючи з 1.10.2011), що дає їм право на призначення пенсії за вислугу років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉