Ощадбанк проти Ахметова: мирова угода не врятувала «Укртелеком»

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Державний Ощадбанк подав заяву до Господарського суду Києва з вимогою відкрити провадження у справі про банкрутство ЕСУ, яка володіє майже 93% акцій «Укртелекома» бізнесмена Ріната Ахметова.

Як йдеться в ухвалі, розміщенній в Єдиному реєстрі судових рішень, фінустанова пояснює, що ЕСУ не може погасити заборгованість.

Однак суд поки що не дав заяві ходу и надав Ощадбанку 10 днів для того, щоб усунути недоліки, а саме подати письмову заяву, яка міститиме докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень на суму 45 тис. грн.

Telegram Logo

Контекст. У 2011 році Фонд державного майна України продав ЕСУ 92,79% акцій компанії «Укртелеком» за 10,6 млрд грн. Щоб закрити угоду, ЕСУ, яку 2013 року викупили структури Ахметова, випустила облігації на суму 4,6 млрд грн. Більшу частину паперів (на 4 млрд грн) придбали Ощадбанк і Укрексімбанк. Восени 2015 року «Укртелеком» і Ощадбанк уклали договір: телекомоператор зобов'язався оплатити облігації ЕСУ на 1 млрд грн плюс дохід за ними. Термін закінчувався в березні 2017-го. Вже в серпні того ж року компанія Ахметова подала позов до суду про розірвання договору.

У липні 2019-го Верховний Суд зобов'язав «Укртелеком» заплатити 1,5 млрд грн за облігації, отримані чотири роки тому. Через місяць виконавча служба заарештувала майже 93% акцій «Укртелекому» через борги перед банком. Однак пізніше банк вирішив відкликати заяву. Причиною стало укладення мирової угоди з компанією Ахметова. ЕСУ пообіцяла поступово погасити заборгованість у сумі понад 1 млрд грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Варто також зазначити, що з «Укртелекомом» судився й Укрексімбанк. Так, Північний апеляційний госпсуд 22 липня 2020 року зобов'язав ЕСУ сплатити Укрексімбанку додаткові 107 млн грн пені, крім боргу за облігаціями в сумі 2,73 млрд грн.


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини