Facebook Pixel

«Укртелеком» Ахметова й Ощадбанк вирішили укласти мирову угоду

Телекомунікаційна компанія «Укртелеком» Ріната Ахметова вирішила укласти з державним Ощадбанком мирову угоду у справі про стягнення фінустановою 1,1 млрд грн з компанії. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва.

У зв'язку з цим суд відклав призначене на 11 грудня підготовче засідання в рамках розгляду справи.

У пресслужбі «Укртерекому» агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили, що компанія та Ощадбанк намагаються знайти компроміс і врегулювати зобов'язання «Укртелекому» перед фінустановою.

Контекст

  • Восени 2015 року «Укртелеком» і Ощадбанк уклали договір: телекомоператор зобов'язався оплатити облігації «ЕСУ» (власник пакету акцій «Укртелекому») на 1 млрд грн плюс дохід за ними. Строк минав у березні 2017-го. Вже в серпні того ж року компанія Ахметова подала позов до суду про розірвання договору.
  • У липні 2019-го Верховний Суд зобов'язав «Укртелеком» заплатити 1,5 млрд грн за облігації, отримані чотири роки тому. Вже за місяць виконавча служба заарештувала майже 93% акцій «Укртелекому» через борги перед банком.

«Укртелеком» — найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні. Є єдиним засновником та учасником «Тримоб» — оператора мобільного зв'язку стандарту 3G/UMTS. Група СКМ українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» в 2013 році.

«Укртелеком» завершив 2018 рік з чистим прибутком у 507 млн грн. Це на 45,1% менше, ніж за підсумками 2017 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉