Facebook Pixel

Бізнес розгубив оптимізм. Нацбанк повідомив про падіння індексу очікування ділової активності

Фото: «Мінфін»

Фото: «Мінфін»

За підсумками жовтня загальний індекс очікувань ділової активності, який Національний банк розраховує з серпня 2019 року, знизився на 8% або 4,3 пункту, до 52,3. Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті НБУ.

bezymyannyy.jpg

Однак значення індексу як і раніше перевищує нейтральний рівень в 50 пунктів, що вказує на переважання оптимістичних очікувань.

Оптимізм зберігається у підприємств сфери послуг (56,2 пункту) і торгівлі (53,3). Хоча у вересні він був вище: 58,2 і 62,0 пункту відповідно.

Telegram Logo

Песимістично оцінили свою діяльність підприємства промисловості (індекс 49,7 проти 54,4 у вересні) та будівництва (46,0 проти 56,2). Експерти НБУ пояснюють такий спад погіршенням зовнішньої кон'юнктури на ринках металів і сезонним зниженням ділової активності в будівництві.


Потрібно враховувати, що вибірка опитування поки мало представницька — всього 138 компаній на чотири галузі. У Нацбанку це розуміють, тому запрошують приватні компанії промисловості, будівництва, торгівлі і сфери послуг брати участь у щомісячних опитуваннях для розрахунку індексу. Це дозволить отримувати об'єктивну оперативну інформацію про стан української економіки і очікування бізнесу.

bezymyannyy1.jpg

Додатково

  • Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів Об'єднаної енергосистеми України в жовтні-листопаді в порівнянні з липнем знизилися на 40-45 копійок, або на 15-17%.
  • З січня по вересень аграрії експортували рекордні 39,8 млн тонн зернових. Це на 44% перевищує минулорічний показник за аналогічний період.
  • Уряд затвердив оновлений проєкт держбюджету-2020. Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що уряд опрацювало висновки Верховної Ради і врахував рішення РНБО, а також комісії по розподілу коштів на інвестпроекти.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини