Facebook Pixel

Рекордні дивіденди: Оператор ОГТС України спрямував до держбюджету 5,4 млрд грн

Оператор газотранспортної системи України спрямував до державного бюджету 5,4 млрд грн авансового платежу з дивідендів за підсумками роботи у 2023 році. Це рекордна сума з початку створення компанії.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики,

Це перша частина суми. Загалом за результатами 2023 року ОГТСУ сплатить до державного бюджету найбільшу суму за всю історію компанії, починаючи з моменту створення у 2019 році.

Quote«Надійність і стабільність роботи Оператора ГТС України — це запорука енергетичної безпеки не тільки України, а й усієї Європи. А успішні фінансові показники — це і внесок в економічну стабільність держави», — зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За словами генерального директора ОГТСУ Дмитра Липпи, другу частину дивідендів за 2023 рік компанія сплатить у терміни, що встановлені чинним законодавством України.

Quote«Ми усвідомлюємо критичну важливість ефективної роботи Оператора газотранспортної системи як стратегічно важливого підприємства для України. Зокрема, як великого платника податків і дивідендів, що вкрай потрібно в надважкий для України час», — наголосив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

У 2023 році Оператор газотранспортної системи України на 33% скоротив використання паливного газу та на 59% — технологічні витрати. Це дало змогу додатково заощадити понад 3 млрд грн.

Окрім авансового платежу з виплати дивідендів, за результатами минулого року ОГТСУ сплатив до державного бюджету 10,7 млрд грн податків.

З них ПДВ склав 5,3 млрд грн, податок на прибуток — 3,6 млрд грн, інші податки і збори (в тому числі ЄСВ та ПДФО) — 1,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉