Триваєп'ятдесят друга доба російсько-української війни 2022 року. Російські загарбники завдавали авіаційні та ракетні удари по об'єктах інфраструктури та житлових кварталах.
Про це повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).
Проблеми з комплектацією підрозділів російської армії
За наявною інформацією, військкомати Центрального військового округу ЗС РФ агітують що у запасі військовозобов'язаних до підписання короткострокових контрактів терміном від 3 місяців до 1 року.
«Через ведення бойових дій на території України перенесено ротацію підрозділів 68-ї загальновійськової армії Східного військового округу в Сирійській Арабській Республіці», — інформують у ГШ ЗСУ.
Волинське та Поліське напрямки
Ворог активних дій не робив. У ході перегрупування військ зафіксовано переміщення підрозділів 83-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС РФ залізницею зі станції «Гомель-Новобелицька» в Білорусі.
Зберігається загроза завдання ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури з території Білорусі.
Сіверський напрямок
Противник завершує перегрупування військ Центрального військового округу. Не виключено, що загарбники продовжать ракетні удари та артилерійські обстріли з території Росії щодо об'єктів військової та цивільної інфраструктури України.
Слобожанський напрямок
Ворог веде перегрупування, посилення своїх військ, а також продовжує утримувати позиції у районі міста Харкова.
У районі Ізюма окупанти утримують зайняті рубежі та позиції в районі населених пунктів Суха Кам'янка, Сулігівка, Бражківка, Мала Камишеваха та Андріївка.
Протягом доби російсько-фашистські загарбники провели наступально-штурмові дії та намагаються просунутися углиб населеного пункту Довгенько. Спроба просування виявилася безуспішною, ворог зазнав значних втрат. Для посилення угруповання в цій районі з території РФ переміщені підрозділи зі складу 106 повітряно-десантної дивізії.
«Після створення ударного угруповання та формування резервів противник намагатиметься відновити наступ у напрямку Барвінкового та Слов'янська», — зазначили у ГШ ЗСУ.
Донецький та Таврійський напрями
Окупанти наносять вогонь та ведуть штурмові дії по всьому фронту. Ворог посилив угруповання військ за рахунок переміщення з території Білгородської області до району Сватового окремих підрозділів Центрального військового округу.
«Ймовірно, противник продовжить штурмові дії по всій лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях», — прогнозують у ГШ ЗСУ.
Зусилля будуть зосереджені на захопленні населених пунктів Попасна, Рубіжне, міста Маріуполь, а також виходу до районів населених пунктів Вугледар та Мар'їнка. Також готуватиметься до наступу на Курахівському та Авдіївському напрямках.
«Водночас спостерігається зниження рівня морально-психологічного стану підрозділів 1-го армійського корпусу, що діє на Донецькому напрямку. Це пов'язано з великими втратами підрозділів, поповнення яких відбулося за рахунок мобілізованих», — пояснюють у ГШ ЗСУ.
Південнобузький напрямок
Основні зусилля ворог зосереджував на спробах встановлення повного контролю за територією Херсонської області та утримання зайнятих позицій. У Херсоні виявлено поширення російсько-окупаційною адміністрацією агітаційних листівок із закликами до мирного співіснування з окупантами. Водночас триває залякування та терор мирного населення.
Імовірність залучення оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова у військові дії проти України залишається низькою.