Facebook Pixel

НАБУ оголосило Олега Гладковського у розшук

НАБУ оголосило у розшук експершого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Правоохоронці звинувачують його у розкраданні 17 млн грн на закупівлі вантажівок для армії.

Про це пише НАБУ.

Справа проти Олега Гладковського: деталі

За даними НАБУ, Олег Гладковський спільно з ексзаступником міністра оборони та директором департаменту Міністерства оборони організували закупівлю вантажних автомобілів підвищеної прохідності за незаконно збільшеними цінами. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.

19 жовтня 2019 року ВАКС заарештував колишнього Першого заступника секретаря РНБО з альтернативою внесення 10,6 млн грн застави. 21 жовтня 2019 року за нього внесли заставу.

У березні 2022 року суд звернув заставу на користь ЗСУ і змінив запобіжний захід на особисте зобов'язання. Після цього обвинувачений перестав з'являтися на судових засіданнях, а за інформацією НАБУ і САП, взагалі виїхав за кордон як волонтер. Відтак, його оголосили в розшук. Востаннє Гладковського бачили у липні 2022 року у Польщі на виході з готелю Radisson.

Крадіжка 13 млн «Укрспецекспорту»: у чому звинувачують Ігоря Гладковського

Крім Олега Гладковського, під слідством перебуває його син Ігор. Слідство встановило, що Павло Букін уклав договір з компанією, підконтрольною Ігорю Гладковському, про придбання бортового радіоелектронного обладнання (висотомірів) за цінами, умисно завищеними майже у 7 разів. Або за близько $450 тис.

Частина коштів, орієнтовно $170 тис., була передана безпосередньо Ігорю Гладковському. Після отримання відповідей на запити про міжнародно-правову допомогу від компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратів та Особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконг детективам вдалося підтвердити реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їх посадових осіб.

Також Ігор Гладковський є учасником ще одного кримінального провадження щодо одержання 950 тис. грн хабаря за вплив на ухвалення рішення керівником ДК «Укрспецекспорт».

Наразі Гладковський-молодший перебуває у міжнародному розшуку.

Нагадаємо, що проєкт Bihus.Info у лютому 2019 року випустив фільм, у якому йшлося про те, що Ігор Гладковський та інші високопосадовці постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі та деталі з українських військових частин за завищеними цінами. Це відбувалося через фірми-«прокладки».

Розмір розкрадань становив приблизно 250 млн грн. Журналісти стверджували, що до цих дій причетний сам Олег Гладковський. Через це його звільнили з посади першого заступника секретаря РНБО. Водночас НАБУ відкрило провадження за фактом розкрадання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉