Facebook Pixel

Без збору паперів і походів до ЦНАПу. Як оформити субсидію в «Дії»

Міністерство цифрової трансформації 29 листопада запустило сім нових соціальних послуг у «Дії». Однією з найпопулярніших є оформлення субсидій.

Для того, щоб оминути необхідність особистого відвідування ЦНАПів, збору паперових документів та отримати субсидію з дому необхідно:

  • авторизуватися на порталі «Дія» (за допомогою банку, Дія.Підпису, файлового чи апаратного ключа погодитися на передачу і опрацювання персональних даних);
  • увійти до розділу під назвою «Пенсії, пільги та допомога», обрати пункт із субсидіями;
  • наступний крок – подання заяви (заявник має відповісти на кілька питань, зокрема про наявність заборгованостей з оплати за комунальні послуги; позначити послуги, на які потрібна субсидія, вказати її постачальника / постачальників; обрати спосіб отримання субсидії – банківська карта або «Укрпошта»; ввести дані про характеристику житла та його мешканців; внести інформацію про доходи / транспорті засоби / іноземну валюту / придбане майно / депозити / банківські метали);
  • завантажити копії документів, які потрібні для призначення субсидії;
  • останній крок — перевірка правильності введених даних і підкріплення їх електронним підписом.

Після цього заява піде на розгляд до Міністерства соцполітики. У разі, якщо фахівцям потрібні будуть додаткові відомості чи документи, заявник отримає відповідне сповіщення.

Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо в людини впродовж року нічого не змінилося. Виняток становлять субсидії на орендоване приміщення та на тверде паливо – на них необхідно подаватися регулярно.

Контекст. Окрім призначення субсидій через «Дію», можна також скористатися послугою оформлення та перерахунку пенсій; отримати витяги з реєстру та довідки про доходи пенсіонера (ОК-5 та ОК-7), довідки про трудовий і страховий стаж. Окрім того, з 1 грудня через «Дію» можна змінити місце проживання онлайн (працює в тестовому режимі).

Подякувати 🎉