Facebook Pixel

Мінцифри запустила сім нових послуг у «Дії»: як ними скористатися

Міністерство цифрової трансформації запустило сім нових соціальних послуг у «Дії». Про це повідомляється на сайті міністерства.

Quote«Наша мета — найшвидше оцифровувати ті послуги, якими українці користуються найбільше. Соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців. А установи, що надають їх, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. Завдяки цифровізації соцпослуг зможемо зберегти приблизно 270 млн аркушів, або 1300 тонн паперу на рік», — сказав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Федоров зазначив, що зараз команда Мінцифри зосереджена на соціальній сфері.

Які нові послуги доступні в «Дії»?

Оформлення субсидій. Субсидії — друга за популярністю держпослуга після зміни місця реєстрації. Раніше, щоб оформити субсидію, треба було йти до ЦНАПу, заповнювати заяву, приносити купу папірців або навіть їхати до райцентру. Зараз достатньо подати заяву на порталі «Дія» та підписати своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕП). Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо в людини впродовж року нічого не змінилося.

Призначення та перерахунок пенсій. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та в який спосіб: на банківську картку чи у відділенні пошти. Далі заявка автоматично потрапить на розгляд до Пенсійного фонду. Скоротили кількість документів, полів для заповнення та час очікування.

ОК-5, ОК-7, витяг із реєстру застрахованих осіб і довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 і ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щороку їх видають 2,8 млн. Це довідки про ваш трудовий і страховий стаж. Вони потрібні під час оформлення на роботу, для призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі «Дія» — необхідна довідка сформується й надійде на вашу електронну пошту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉