Facebook Pixel

МОЗ розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим: список

Обов'язкова вакцинація: МОЗ розширило перелік професій. Фото: Nataliya Vaitkevich/Pexels

Обов'язкова вакцинація: МОЗ розширило перелік професій. Фото: Nataliya Vaitkevich/Pexels

Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Відтак, до освітян і працівників центральних і місцевих органів влади, які вже підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, додаються співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, що включені до переліку обʼєктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Працівники цих установ, які не щепляться проти COVID-19 до 9 грудня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

Telegram Logo

Додатково. У міністерстві нагадали, що згідно зі статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» і статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

Коментарі

Всі новини