Facebook Pixel

День X для нещеплених українців. Кого вже сьогодні чекає відсторонення від роботи

Обов’язкова вакцинація: кого сьогодні відсторонять від роботи через відсутність щеплення проти коронавірусу. Фото: Flickr

Обов’язкова вакцинація: кого сьогодні відсторонять від роботи через відсутність щеплення проти коронавірусу. Фото: Flickr

Відсьогодні українців певних професій почнуть відсторонювати від роботи через відсутність у них щеплення проти коронавірусу. В Україні набрав чинності наказ МОЗ про обов’язкову імунізацію співробітників низки сфер.

Для продовження роботи принаймні однією дозою мають бути щеплені співробітники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та їхніх підрозділів;
  • закладів освіти (сюди належать дошкільні, шкільні, позашкільні заклади, установи професійної, фахової перед вищою, вищої, спеціалізованої освіти та наукові установи всіх типів і форм власності).
Telegram Logo

Відповідальність за недопущення осіб на робоче місце несе керівництво організацій та установ, зазначених у наказі МОЗ.

Якщо працівник однієї з вказаних сфер не вакцинувався, його відсторонять від роботи без збереження за ним заробітної платні. Ба більше, у Фонді соціального страхування зазначили, що цим особам не платитимуть і лікарняні. Уникнути відсторонення без проходження обов’язкової вакцинації зможуть особи, які мають медвідвід, підтверджений лікарем.

Контекст. Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко анонсував, що перелік професій, для яких імунізація проти коронавірусу є обов’язковою, може бути розширений. До нього, за його словами, будуть включені працівники сфери соцпослуг, співробітники критично важливих сфер, закладів захисту прав дітей і реабілітаційних закладів.

Коментарі

Всі новини