АМКУ дозволив Новинському переоформити на себе харківські енергоактиви Григоришина

Антимонопольний комітет (АМКУ) надав дозвіл кіпрській компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd. бізнесмена Вадима Новинського на придбання понад 25% в «Харківобленерго» і «Харківенергозбут», які пов'язують з Костянтином Григоришиним.

Про це йдеться в рішенні АМКУ від 28 січня.

АМКУ почав розгляд зазначеної справи про концентрацію в жовтні 2020 року. Раніше 29,8% акцій «Харківобленерго» володіла Garensia Enterprises, пов'язана з групою «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина. Станом на кінець червня 2020 року власником цього пакета акцій стала Inter Growth Investments Limited.

Telegram Logo

Контекст. Наприкінці 2019 року АМКУ дозволив концентрацію деяких компаній з орбіти бізнесмена Костянтина Григоришина і одним з кінцевих бенефіціарів компанії «Сумське НВО» Володимиром Лук'яненком. Раніше Лондонський арбітраж зобов'язав Григоришина виплатити Лук'яненку та його партнеру Вадиму Новинському $300 млн у рамках спору про опціон на пакет акцій в «Сумському НВО».

Зокрема, АМКУ дозволив компаніям Inter Growth Investments Limited (Кіпр) і Great Station Properties SA (Панама) придбати спільний контроль над Stremvol Holdings Limited (Кіпр). Stremvol був власником 83,736% акцій в «Сумському НВО». Після цього підприємство перейшло під управління менеджменту Лук'яненка.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також компанії Great Station Properties SA (Панама) дозволили придбати більше 25% акцій «Харківобленерго» і понад 25% акцій приватного «Харківенергозбут».

Також Inter Growth Investments Limited і Great Station Properties SA придбати спільний контроль над кіпрськими компаніями Estival Trading Limited і Osiate Maritime Limited.

У жовтні 2017 року гурт «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина остаточно програла Вадиму Новинському та Володимиру Лук'яненку-молодшому арбітражний спір у Великій Британії на $305,8 млн на корпоративному конфлікті навколо «Сумського НВО».

Із загальної суми $55,8 млн стосуються порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина. Ці порушення проявляються у виведенні коштів Григоришиним із «Сумського НВО» на користь своїх компаній «Техноімпорт» і «Енергетичний стандарт».

У 2011-2013 рр. машинобудівне підприємство постачало продукцію через «Техноімпорт» і «Енергетичний стандарт». Це призвело до зниження доходів другого акціонера НПО — Володимира Лук'яненка-молодшого.

Частина суми, що залишилася, $250 млн стосується «опціонної угоди». Арбітражний суд зобов'язав Григоришина заплатити ці кошти Новинському на виконання зобов'язань з пут-опціону.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини