Facebook Pixel

На Одещині Кабмін погодив нового голову області: що про нього відомо

Кабінет міністрів погодив кандидатуру голови Одеської ОДА. Ним стане 43-річний Олег Кіпер.

Про це повідомив представник Кабміну у ВРУ Тарас Мельничук.

Що відомо про Олега Кіпера

Зараз Кіпер очолює прокуратуру м. Київ. Він народився у 1980 році в Одеській області. З 2001 року Кіпер почав працювати в органах прокуратури. За часів Януковича він був заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ, куди його призначив тодішній генпрокурор Віктор Пшонка.

24 жовтня 2014 року Кіпера було люстровано — внесено до списку осіб, яким заборонено працювати в органах державної влади до 2024 року.

11 вересня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва повернув йому посаду старшого прокурора Головного управління нагляду, назвавши люстрацію безпідставною, а причетність до узурпації влади Януковичем — не встановленою. Тоді суд зобов'язав ГПУ виключити Кіпера з реєстру люстрованих осіб Міністерства юстиції та виплатити йому 805 тис. грн за «вимушені прогули».

З 9 червня 2020-го — заступник прокурора Києва. З 27 липня 2020 року Кіпер став прокурором Києва.

У 2015 році Кіпер балотувався до Одеської міськради, але не пройшов.

Скандали, пов’язані з Олегом Кіпером

У лютому 2023 року Кіпер потрапив у скандал у зв’язку з новорічною відпусткою. Журналісти «Схем» виявили, що прокурор виїхав з України 29 грудня 2022 року через кордон із Польщею та повернувся 8 січня 2023-го. У коментарі журналістам головний прокурор Києва підтвердив, що виїжджав за кордон саме у відпустку, пояснивши це «сімейними обставинами». За аналогічні дії Генпрокурор України Андрій Костін звільнив свого заступника Олексія Симоненка.

Також журналісти «Схем» виявили, що дружина Кіпера досі має громадянство рф. На це Кіпер відповів, що «цими питаннями займалася міграційна служба України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉