Facebook Pixel

Група Єрмака — Макфола пропонує нові санкції. Які саме

Майкл Макфол та Андрій Єрмак

Майкл Макфол та Андрій Єрмак

Російський військово-промисловий комплекс налагодив закупівлю електроніки, зокрема, виробництва великих західних компаній, через треті країни, і союзникам України треба зробити додаткові кроки, щоб перекрити ці канали. Про це йдеться в новій доповіді «групи Єрмака — Макфола», яка розробляє рекомендації щодо санкцій проти росії.

У документі, складеному експертами групи з використанням дослідження Київської школи економіки, викладено як уже оприлюднені висновки різних фахівців, так і нові дані про те, як росія обходить санкції та в якому обсязі закуповує електроніку, потрібну їй для виробництва зброї та військової техніки.

Там, зокрема, йдеться, що в зразках (або останках) російської зброї, що потрапили в руки українських військових, було виявлено понад тисячу високотехнологічних компонентів виробництва 155 компаній із країн-союзників України, зокрема, американських Analog Devices, Intel і Texas Instruments, корейської Samsung, німецької Infineon Technologies.

Група Єрмака-Макфола пропонує нові санкції. Які саме

Група Єрмака-Макфола пропонує нові санкції. Які саме

Майже всю цю електроніку росія завозить через країни, які не вводили проти неї санкції, насамперед через Китай і Гонконг.

Одразу після введення санкцій, на початку війни, російський імпорт високотехнологічної електроніки впав, але вже до кінця року відновився частково завдяки сірим схемам постачання західної продукції, частково завдяки тому, що знайшлися нові постачальники, наприклад китайські.

У першому кварталі цього року він знову впав на 18%, але експерти групи не знають точно, чи це ефективність санкцій, чи росіяни навчилися краще приховувати свої закупівлі.

Для того щоб скоротити цей потік і звузити можливості рф, «група Єрмака — Макфола» пропонує:

  • поліпшити обмін інформацією між країнами «санкційної коаліції», зокрема, між їхніми митницями, й розширювати співпрацю в розслідуванні випадків обходу санкцій;
  • розширювати санкції проти російських фінансових організацій — це має ускладнити розрахунки за імпорт;
  • владі усіх країн безпосередньо переконувати свої компанії, щоб вони не продавали продукцію подвійного призначення посередникам, що працюють на Росію;
  • розширити та уніфікувати списки продукції подвійного призначення.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉