Місія Міжнародного валютного фонду підтверджує початок переговорів із владою України про нову трирічну програму. За останні два тижні експерти МВФ провели «продуктивні дискусії» з питань фіскально-бюджетної та грошово-кредитної політик, а також з ключових заходів реформування.
«Обговорення нової програми продовжиться в найближчі тижні», — йдеться в офіційній заяві глави місії МВФ Рона ван Родена.
«Було наголошено на важливості незалежності Національного банку і забезпечення фінансової стабільності, а також необхідності докласти всіх зусиль, щоб мінімізувати фіскальні витрати, пов'язані з реорганізацією або ліквідацією банків», — зазначив глава місії.
Глава місії відзначив успіх України у відновленні макроекономічної стабільності та зростанні економіки, усуненні квазіфіскального дефіциту енергосектору та нарощуванні міжнародних резервів. Тим не менш, ван Роден зазначив, що зростання ВВП України залишається надто низьким.
На його думку, відчутних результатів боротьби з корупцією «ще не досягнуто», а умови ведення бізнесу — «все ще погані».
«Зростання стримується слабким бізнес-середовищем — з недоліками в правовій базі, повсюдною корупцією, а також тим фактом, що у великих галузях економіки домінують неефективні державні підприємства або олігархи, що стримує конкуренцію і інвестиції», – йдеться в заяві місії МВФ.
Експерти МВФ вважають, що Україні слід продовжувати «обачливу грошово-кредитну політику» з метою подальшого скорочення інфляції та накопичення резервів в умовах режиму гнучкого обмінного курсу.
«Критично важливим є захист фінансової стабільності з одночасним посиленням фінансового посередництва та мінімізацією вартості наслідків ліквідації банків для платників податків», – підкреслив Рон ван Роден.
Він також додав, що «не менш важливо» посилити конкуренцію і відкрити ринки, особливо в енергетичному та сільськогосподарському секторах, «а також знизити роль держави і олігархів у економіці».



imf.org
Днем раніше ЗМІ повідомляли, що місія МВФ їде з Києва без домовленостей про нову програму для України. Основні три причини такого рішення: тиск на керівництво НБУ, ситуація з Приватбанком, а також невизначеність щодо остаточного варіанту держбюджету-2020.
Втім, у Кабінеті міністрів заперечують, що візит виявився безрезультатним, і заявляють, що переговори щодо нової програми МВФ «знаходяться в активній фазі».
«Повісткою дня можливої підтримки з боку МВФ може стати програма дій уряду», — зазначили в Кабміні, уточнивши, що документ буде презентований у неділю, 29 вересня.