Facebook Pixel

Хто може стати корпоративним секретарем акціонерного товариства — НКЦПФР

Хто може стати корпоративним секретарем акціонерного товариства — НКЦБФР

Хто може стати корпоративним секретарем акціонерного товариства — НКЦБФР

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення про затвердження вимог до корпоративного секретаря акціонерного товариства (АТ). Вони почнуть застосовуватися з 1 січня 2024 року.

Вимоги передбачають:

  • вимоги до професійної придатності;
  • вимоги до ділової репутації, конфлікту інтересів та незалежності корпоративного секретаря.

Корпоративним секретарем не може бути особа, що має громадянство, податкове резидентство та місце її постійного проживання в державі, що здійснює збройну агресію проти України.

Встановленим Комісією вимогам обов’язково мають відповідати корпоративні секретарі:

  • АТ, цінні папери яких допущені до торгів на організованому ринку капіталу або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію;
  • банків, страховиків, інших АТ, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  • приватних АТ з кількістю акціонерів — власників простих акцій товариства 100 і більше осіб.

Також ці вимоги можуть застосовуватися іншими акціонерними товариствами. НБУ має право встановлювати додаткові до цих вимог спеціальні вимоги щодо корпоративних секретарів банків та страховиків. Повністю з вимогами до корпоративного секретаря акціонерного товариства можна ознайомитись на вебсайті регулятора.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉