Facebook Pixel

Нідерланди розглянуть можливість постачання Україні винищувачів F-16

Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість допомоги Україні винищувачами F-16 та оплату танків Leopard 2, інформує NL Times.

Під час парламентських дебатів міністр закордонних справ Вопке Хукстра заявив, що міністри розглянуть можливість допомоги Україні.

У Давосі міністерка оборони Кайса Оллонгрен також сказала, що Нідерланди готові оплатити танки Leopard 2, які інші країни надсилають Україні.

Quote«Це, звісно, те, що ми готові зробити», — наголосила Оллонгрен.

Міністр закордонних справ Нідерландів вважає, що «немає табу» на постачання звичайного обладнання. Депутат Сьорд Вімер Сьордсма звернувся до Кабміну з проханням доправити Збройним силам України винищувачі F16 і БМП.

За словами Хукстра, Нідерланди надсилають лише те, що просить Україна. Київ нині потребує переважно важкого озброєння — країна давно просить сучасні бойові танки.

Нідерланди готові допомогти заплатити за отримання танків Україною, але постачання має відбутися в рамках європейської чи коаліції НАТО.

Quote«Ми чекаємо на позицію Німеччини з цього приводу, але я за те, щоб спробувати знайти рішення й відправити танки в Україну. Кожного разу ми показували, що можемо разом забезпечити Україну тим, що їй потрібно», — сказала Оллонгрен.

Нагадаємо, що в Україну надійшло 200 млн євро від Нідерландів. Кредитні кошти на український рахунок надійшли через механізм адміністративного рахунку Міжнародного валютного фонду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉