Facebook Pixel

НБУ рефінансував банки на 51 мільярд гривень

Національний банк України надав 25 лютого 2022 року рефінансування в обсязі 51,5 млрд грн для підтримки ліквідності банківської системи.

«Цей інструмент посилює здатність банків належним чином і в повному обсязі виконувати зобов'язання перед клієнтами — юридичними та фізичними особами», — пояснили в НБУ.

Напередодні, 24 лютого, НБУ затвердив порядок бланкового рефінансування банків для підтримки ліквідності банківської системи.

Як повідомляється, 25 лютого 2022 р. новий інструмент бланкового рефінансування вперше застосували зі стандартними інструментами підтримки ліквідності. У результаті було проведено два тендери для підтримки ліквідності, на яких банкам надано рефінансування на 51,5 млрд грн.

НБУ продовжує згладжувати надмірні курсові коливання шляхом інтервенцій із продажу валюти за дотримання режиму гнучкого курсоутворення. Ситуація на валютному ринку залишається контрольованою.

Бланковий кредит є особлива форму кредитування, коли клієнт банку бере позику на досить велику суму, не забезпечуючи її жодними цінними паперами чи іншими матеріальними цінностями.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉