Facebook Pixel

НБУ припиняє довгострокове рефінансування банків

Національний банк України з 1 жовтня 2021 року припиняє проведення операцій із довгострокового рефінансування і процентного свопу у зв'язку з «монетарною політикою НБУ, спрямованою на стримування інфляції».

«Згортання антикризових монетарних заходів відповідає напрямку монетарної політики Національного банку, спрямованої на стримування інфляції. У той же час це рішення не вплине негативним чином на банківську систему з огляду на збереження високого профіциту ліквідності», — наводить пресслужба Нацбанку слова голови НБУ Кирила Шевченка.

Останній тендер із довгострокового рефінансування відбудеться 10 вересня, а аукціон щодо свопу процентної ставки — 29 вересня.

Telegram Logo

«Припинення здійснення Національним банком операцій процентного свопу не означає втрату інтересу з боку регулятора до розвитку цього інструменту. Ми готові і надалі обговорювати напрями вдосконалення інфраструктури сегментів фінансового ринку», — зазначив заступник голови Національного банку Юрій Гелетій.

Регулятор також продовжив нормалізацію операційного дизайну монетарної політики з метою підвищення ефективності монетарної трансмісії.

Зокрема, з 1 жовтня 2021 року терміновість операцій з надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах скорочена з 90 до 30 днів.

Контекст. Із 19 березня НБУ послабив умови надання рефінансування комбанкам. Двотижневі сертифікати стали тижневими, а короткострокові кредити почали видавати на один місяць (раніше граничний термін становив два тижні).

Ставку за довгостроковими кредитами рефінансування та за кредитами на термін до 90 днів Нацбанк встановив на рівні облікової ставки в розмірі 8%.

НБУ заявив про плани щодо поступового згортання антикризових монетарних інструментів у червні 2021 року.

Ці інструменти мали надати додаткову підтримку банківській системі та кредитуванню під час кризового періоду та на початковому етапі економічного відновлення.

В умовах повернення економіки до стійкого зростання і стабілізації фінансових ринків стимулювальні інструменти «втрачають актуальність».

Коментарі

Всі новини