Facebook Pixel

Зв’язок 5G з’явиться в Україні наступного року

Наступного року в Україні з’явиться 5G. Фото: pexels.com

Наступного року в Україні з’явиться 5G. Фото: pexels.com

Наступного року технологію 5G почнуть запроваджувати у великих українських містах. Насамперед це стосуватиметься застосування технології для промислового використання. Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі.

Quote«Наступного року відбудуться конкурси з продажу частот для 5G. І у великих містах вона точно буде», — заявив Федоров.

Він також зазначив, що ця технологія надає принципово інші можливості, ніж теперішня – 4G. І її впровадження буде пов’язане насамперед з інтернетом речей (IoT) та іншими послугами для бізнесу.

Одночасно уряд працюватиме над тим, щоб досягти 95% покриття мобільним інтернетом четвертого покоління території України.

Telegram Logo

Контекст. На засіданні Кабміну 4 серпня було ухвалено рішення щодо перенесення проведення тендера на видачу ліцензій на користування радіочастотами 5G. З жовтня цього року його перенесли на лютий 2022 року. Визначення переможців і видача ліцензій замість грудня 2021-го відбудеться у квітні 2022 року. Причина відтермінування полягає в недостатньому бюджетному фінансуванні.

Восени 2019 року в Мінцифри розповіли, що мобільний зв’язок 5G в Україні з’явиться за три роки. У листопаді минулого року Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління 5G.

Раніше повідомлялося, що впровадження 5G обійдеться мобільним операторам $1,2 млрд.

У квітні 2019 року Південна Корея та США з різницею в кілька годин першими запустили 5G, випередивши в перегонах за новий ринок Китай і Японію. Саме тоді, але в іншій точці світу (у Міннеаполісі та Чикаго), 5G достроково запустила американська компанія Verizon.

У червні 5G запустила Велика Британія. А вже в липні мережа нового покоління з'явилася в Німеччині. У червні держава Монако також стала першою країною в Європі, повністю покритою мережею 5G.

Коментарі

Всі новини