«Київстар», Vodafone і lifecell запустили 4G-інтернет ще на семи станціях метро. Інтернет з'явився на станціях «Хрещатик», «Площа Льва Толстого», «Олімпійська», «Палац Україна», «Палац спорту», «Кловська» та «Печерська».
Зараз 4G-інтернет доступний на 22 з-поміж 46 станціях метро:
- «Академмістечко»;
- «Житомирська»;
- «Святошин»;
- «Героїв Дніпра»;
- «Мінська»;
- «Оболонь»;
- «Сирець»;
- «Дорогожичі»;
- «Лук'янівська»;
- «Університет»;
- «Театральна»;
- «Контрактова площа»;
- «Поштова площа»;
- «Майдан Незалежності»;
- «Золоті ворота»;
- «Хрещатик»;
- «Площа Льва Толстого»;
- «Олімпійська»;
- «Палац Україна»;
- «Палац спорту»;
- «Кловська»;
- «Печерська».
Для роботи 4G в метро оператори використовують спільне обладнання від компанії Huawei, але власні частоти, що відповідають ліцензіям. Частоти використовуються у двох діапазонах — 1 800 МГц і 2 600 МГц. Це дозволяє забезпечити кращу якість і швидкість мобільного інтернету.
Контекст. Першою доступ до високошвидкісного інтернету отримала станція «Академмістечко».
Інтернет у столичну «підземку» намагалися провести ще у 2016 році на 11 станціях метро. Компанія «Фідомобайл» тоді запустила Wi-Fi у тестовому режимі. Але через банкрутство «материнської» компанії — Фідобанку — інтернет так і не з'явився. На початку 2019-го мер Києва Віталій Кличко оголосив новий конкурс на охоплення київського метрополітену бездротовим інтернетом.
У липні 2019 року Huawei перемогла в конкурсі на будівництво 4G в метрополітені Києва. До початку тендера китайська компанія оцінювала будівництво 4G-мережі приблизно в $10 млн.
У листопаді Максим Бахматов заявив, що до 4G спочатку підключать десять станцій: «Академмістечко», «Житомирську», «Святошин», «Нивки», «Мінську», «Оболонь», «Героїв Дніпра», «Сирець», «Дорогожичі» та «Лук'янівську». Наприкінці 2020 року — початку 2021-го 4G з'явиться також на інших станціях метро і в тунелях.