IT

5G в Україні: Кабмін прийняв дорожню карту запуску

Кабінет міністрів на своєму засіданні затвердив план заходів щодо підвищення якості мобільного зв'язку на 2020-2022 роки. У ньому, зокрема, є положення, які в подальшому дадуть можливість розвивати технологію 5G в Україні.

Як написав у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль, мова йде про впровадження європейських підходів до якості зв'язку та електронних комунікаційних послуг.

У супровідній записці до відповідного розпорядження уточнюється, що акт прийняли для того, щоб впровадити європейські підходи інформування користувачів щодо рівня якості голосового зв'язку, SMS-повідомлень і мобільного доступу до інтернету.

Telegram Logo

У постанові йдеться про те, що в першому кварталі наступного року потрібно затвердити оновлений список показників якості зв'язку. Норми будуть діяти для послуг голосової телефонії, SMS і для мобільного доступу до інтернету. Для підвищення якості мобільного зв'язку уряд планує впровадити нові конвергентні рішення взаємодії мереж мобільного та фіксованого зв'язку.

Як Кабмін готуватиме Україну до впровадження 5G?

У плані прописано, що для того, щоб впровадити в Україні 5G, прийматимуть національні стандарти, які відповідають європейським стандартам ETSI (в частині 5G-зв'язку це потрібно буде зробити до кінця 2022 року).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

До кінця 2020 року потрібно буде розробити і подати зміни до плану використання радіочастотного ресурсу, щоб їх затвердив уряд. Йдеться про визначення дозволених стандартів, які передбачені в рішеннях Європейської комісії та необхідні для технологічної нейтральності радіотехнологій мобільного зв'язку.

Ба більше, в Україні створять інтерактивну онлайн-карту, де будуть відображати 5G-покриття, коли воно з'явиться в Україні.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що впровадження 5G обійдеться мобільним операторам в $1,2 мільярда.

Варто також відзначити, що раніше в Міністертсві охорони здоров'я розвінчали міф про те, що COVID-19 передається через мобільні мережі 5G. Там заявили, що радіосигнали або хвилі мобільного зв'язку не переносять віруси.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини