Нещодавно міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік — 2» з економічної та інвестиційної точок зору можна вважати повністю завершеним. Ба більше, Новак заявив, що санкції США більше не впливатимуть на завершення будівельних робіт.

Водночас у державному «Нафтогазі» відзначили, що США та низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу.
Також в компанії іронічно зауважили, що технологічна могутність Росії відома всьому світу, а економічна недоцільність «Північного потоку – 2» підтверджується не стільки щоденним падінням попиту та ціни на газ, скільки «стрімким зростанням геополітичних інтересів Кремля».
Контекст. Будівництво газопроводу було припинено через введені США санкції проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. Але на спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що «Північний потік – 2» відповідає європейському законодавству і що його треба добудувати.
На початку травня цього року Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити