Російська нафта, прокачування якої трубопроводом «Дружба» було припинено у квітні через перевищення вмісту хлорорганічних сполук, виявилася на 85% забрудненою тетрахлоридом вуглецю — озоноруйнівною речовиною, виробництво якої регулюється Монреальським протоколом. Про це повідомило Reuters з посиланням на результати трьох експертиз.
Згідно з протоколом, уряди країн, що ратифікували його, несуть відповідальність за контроль над виробництвом певних хімічних речовин.
За словами джерел Reuters, присутність у нафті тетрахлориду вуглецю, виробництво якого має суворо регулюватися російським законодавством, свідчить про те, що Росія на практиці не припинила незаконну торгівлю хімічними речовинами.

Міненерго РФ пояснювало призупинення поставок нафтопроводом тим, що у нафті виявили етилендіхлорид — органічну сполуку, що використовується для очищення нафтових свердловин. Її поширення не регулюється.
Контекст. У квітні білоруський концерн «Белнафтохім» повідомив про погіршення якості нафти, що надходить з Росії. У ній були виявлені хлорорганічні сполуки, концентрація яких перевищувала норму в десятки разів. Через забруднення було припинено поставки до Біларусі, України, Польщі та Німеччини. Після цього потерпілі від недопоставок компанії зажадали від «Транснафти», оператора трубопроводу, компенсацій. Компанія зарезервувала на виплати 23 млрд руб.
За фактом інциденту було порушено кримінальну справу про навмисне забруднення нафти, в рамках якої звинувачуються шість осіб.
Станом на середину листопада оператор системи магістральних нафтопроводів України «Укртранснафта» отримала від російської «Транснафти» 4,2 млн євро за потрапляння у трубопровід забрудненої нафти. Розмір платежів не остаточний.