Зараз Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проводить forensic-аудити у всіх великих банках. Про це розповіла директор-розпорядник фонду Світлана Рекрут в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
Після завершення аудиту установа отримує звіт зі схемами виведення коштів, з протиправними діями працівників, власників або третіх осіб, а також з розрахунками завданих банку збитків, зазначила вона.
Фонд гарантування вкладів працює переважно з епізодами, пояснила Рекрут. Аудитор розкриває 5-6 (або більше) епізодів шахрайства у банку чи виведення коштів. На цій підставі проводять економічну експертизу.
Вже потому цього фонд подає заяви правоохоронців про порушення кримінальних справ з метою повернути виведені кошти та покарати винних.
«Це перший фронт робіт з повернення активів. Другий фронт — це судова робота на основі так званої нестачі активів для задоволення кредиторських вимог», — зазначила Рекрут.
Тут мова йде про цивільні позови до представників менеджменту банків, що допустили нестачу активів у фінустанові. І кримінальні, і цивільні справи — процеси паралельні, але з однією метою — повернути вкрадені гроші.
Тільки українською юрисдикцією Фонд не планує обмежуватися. В історії практично всіх великих банків йдеться також про відхід грошей до іноземних юрисдикцій, додала вона.
Водночас Рекрут зізналася, що їй вже надходять погрози та заклик не займатися спробами повернути хоча б частину незаконно виведених з банків грошей.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист