Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк представив проект е-гривні

Проект концепції е-гривні – цифрових грошей Національного банку України – винесли на обговорення.

Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, яка буде прямим зобов'язанням центрального банку. Її ключове призначення – ефективно виконувати всі функції грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форму гривні. Використання е-гривні має бути зручним та доступним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних органів, банків та небанківських фінансових установ.

Під час презентації концепції НБУ надав можливий дизайн е-гривні, її архітектуру, характеристики та переваги для постачальників платіжних послуг.

Національний банк розглядає такі варіанти використання е-гривні:

  • е-гривня для роздрібних безготівкових платежів з можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних витрат на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
  • е-гривня для використання у сфері, пов'язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами). Е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для ринку віртуальних активів в Україні;
  • е-гривня для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів: забезпечить можливість здійснювати транскордонні платежі швидше, дешевше та прозоріше.


Національний банк продовжує опрацьовувати проект концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами.

Контекст У жовтні 2022 року УКРПАТЕНТ зареєстрував торгову марку «е-гривня» та «e-hryvnia», що належить Національному банку.

Крім того, Верховна Рада України на початку жовтня ухвалила законопроект №5270 про електронне резидентство. Проголосований законопроект передбачає надання іноземним громадянам спеціального статусу, який відкриває можливість вести бізнес в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Фотогалерея
НБУ представив проект е-гривні

НБУ представив проект е-гривні

НБУ представив проект е-гривні Thumb
Коментарі
Всі новини