Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Банківський сектор у третьому кварталі отримав 12 млрд грн прибутку: як цього вдалося досягти

Банки України отримали 12 млрд грн прибутку. Фото: pravda.com

Банки України отримали 12 млрд грн прибутку. Фото: pravda.com

Українська банківська система змогла адаптуватися до умов війни й за підсумками третього кварталу продемонструвала операційну ефективність. Так, за третій квартал поточного року банківський сектор отримав 12 млрд грн прибутку. Про це свідчать дані НБУ.

У Нацбанку наголошують, що ці кошти дали змогу компенсувати збитки першого півріччя, тому за підсумками дев'яти місяців поточного року фінансовий результат сягнув 7,4 млрд грн, що є позитивним показником.

Quote«Причиною прибутковості стало збереження високої операційної ефективності. Відсоткові доходи банків надалі зростали, комісійні доходи поступово відновлюються, позитивні результати від переоцінки валюти та цінних паперів суттєво збільшили сукупний фінансовий результат», — пояснили в НБУ.

Також у фінрегуляторі наголосили, що швидке відновлення роботи банків у деокупованих містах стабілізувало роботу сектору, завдяки чому ліквідність системи зростала. Передусім цьому сприяв приплив коштів клієнтів.

Попри війну в третьому кварталі також зафіксували збільшення строкових вкладів у гривні, що сталося вперше з моменту повномасштабного нападу росії на Україну. Ба більше, уперше з часів коронакризи відновили зростання строкові вклади в іноземній валюті.

Контекст. Нацбанк презентував проєкт концепції е-гривні — цифрових грошей, тобто електронної форми грошової одиниці України. У НБУ переконані, що запровадження е-гривні дасть змогу ефективно виконувати функції грошей і доповнить готівкову та безготівкову форми гривні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини