Facebook Pixel

Уперше за час війни. Українські банки вийшли в плюс – хто заробив найбільше

Від початку бойових дій в Україні українські банки вперше вийшли в плюс. У травні вони отримали 6,4 млрд грн прибутку, свідчать дані Опендатабот.

Найбільше – 4,8 млрд грн – заробив державний Приватбанк. Ця сума складає 78% загального обсягу прибутку. У плюсі за звітний місяць опинився також і Укргазбанк, який отримав 0,4 млрд грн. Решта українських банків, що належать державі, і далі зазнають збитків.

Чистий прибуток банків за структурою власності, травень 2022. Фото: Опендатабот

Чистий прибуток банків за структурою власності, травень 2022. Фото: Опендатабот

Серед банків з іноземним капіталом найбільше заробив "ОТП банк« – 1,1 млрд грн.. Далі за ним слідують Райффайзен (0,5 млрд грн) та УкрСиб (0,4 млрд грн). В цілому разом вони отримали 1,96 млн грн.

З-поміж банків із приватним капіталом у топі «Південний» (0,3 млрд) і ПУМБ (0,22 млрд). В Опендатабот зазначають, що на відміну від решти баланс цих банків залишався позитивним упродовж усіх місяців війни.

Загалом баланс українських банків і далі залишається негативним – мінус 1,3 млрд грн.

Контекст. У своєму першому масштабному регулярному звіті після російського вторгнення НБУ заявив, що банки успішно протистоять викликам війни завдяки значному запасу міцності, своєчасній реакції НБУ та «рокам спільної роботи з реформування банківського сектору».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉