Facebook Pixel

У 70% українців через війну знизився дохід, майже третина – втратили роботу – опитування

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну 70% громадян станом на серпень 2022 року зіткнулися зі зниженням доходу. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Станом на травень цього року відсоток таких людей був нижчим – 66%.

Переважна більшість опитаних українців – 95% — зазначили, що на нинішній дохід не живуть комфортно. Водночас серйозні матеріальні труднощі станом на серпень відчували 34% жінок і 26% чоловіків. Комфортно на нинішній рівень доходу живуть всього 4% жінок і 7% чоловіків.

Який відсоток українців живе комфортно на свій дохід під час війни — дані КМІС

Який відсоток українців живе комфортно на свій дохід під час війни — дані КМІС

Аналіз отриманих даних свідчить, що роботу через російську агресію втратили 31% наших співгромадян. Про втрату житла повідомляють 9% респондентів (у травні цей показник становив 6%). Окрім фінансових негараздів, українцям довелося також зіткнутися з погіршенням психічного та фізичного здоров’я, втратою друзів або членів родини.

Від чого страждають українці під час війни — дані КМІС

Від чого страждають українці під час війни — дані КМІС

Після повномасштабного вторгнення 84% громадян стали частіше спілкуватися українською, 81% — донатити на ЗСУ, 55% почали носити національну символіку та кольори, 21% — приєдналися до Сил оборони.

Контекст. Згідно з даними опитування на порталі OLX Робота, понад 22% українців змінили професію в період воєнного часу, а майже 49% опитаних перебувають у пошуку роботи та готові перепрофілюватися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉