Нацбанк покращить прогноз зростання економіки України

18 липня Нацбанк України (НБУ) перегляне прогноз зростання українського ВВП. Цьому посприяли внутрішній попит та хороший врожай. У 2018 році зростання ВВП прискорилося до 3,3%, при уповільненні інфляції до 9,8%.

Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв‘ю агентству «Інтерфакс-Україна».

У першому півріччі 2019 року українська економіка розвивалася краще, ніж це передбачав Нацбанк, зазначив Сологуб. В Україні здешевшали ціни на газ та зросли ціни на руду. Завдяки цьому ситуація на фінансових ринках та умови торгівлі поліпшились.

Telegram Logo

Заступник голови НБУ відзначив, що зросли показники споживання та інвестицій. Він наголосив, що зростання економіки відбулося завдяки внутрішньому, а не зовнішньому економічному середовищу.

Сологуб спрогнозував, що цього року Україна збере 70,1 млн тонн врожаю зернових, у той час як минулого року було зібрано 66 млн тонн. Це також позитивно позначиться на зростанні ВВП.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, в Україні зменшиться інфляція, вважає Сологуб.

За наявною в НБУ інформацією, ціни на електроенергію для населення цього року не зміняться.

  • Контекст

Раніше Нацбанк повідомляв, що показник ВВП України у 2019 році впаде до 2,5%, а у 2020 – 2021 рр. зросте до 2,9% та 3,7%. Інфляція становитиме 6,3% цього року, а у 2020 – 2021 роках — по 5%.

Держстат оцінив зростання ВВП у першій половині 2019 року у 2,5%, а інфляція становить 9,6%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини