Рішення Конституційного суду (КС), що позбавило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) права через суд скасувати незаконні махінації, захищає організаторів корупційних схем, заявив директор НАБУ Артем Ситник у відеокоментарі на Facebook-сторінці бюро.
«Позавчорашнє рішення Конституційного суду може бути фатальним для ефективної роботи антикорупційних органів, тому що ми втрачаємо інструменти, які дають можливість швидко реагувати для усунення корупційних схем і ліквідувати наслідки вчинення корупційних злочинів», — вважає він.
Мова йде про передбачене у профільному законі право Нацбюро подавати позови про визнання угод недійсними.
Так, за чотири роки суди задовольнили 35 позовів НАБУ, анулювавши 97 угод, і це створило можливості для повернення державі понад 6 млрд грн, зазначили в НАБУ. Але тепер частина цих угод може бути знову відновлена в судовому порядку, повідомили у прес-службі НАБУ.
Крім того, рішення судів про незаконність угод та їх анулювання, за інформацією НАБУ, є елементами доказової бази у кримінальних провадженнях про корупцію на державних підприємствах, яку розслідують детективи Нацбюро.
«Через рішення КС ці докази можуть бути визнані неприпустимими в кримінальному процесі», — попереджає НАБУ.
Вчора, 6 червня, стало відомо, що Конституційний Суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України». Він фактично істотно обмежив повноваження НАБУ на вимогу олігарха Ігоря Коломойського.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві