Facebook Pixel

Молочна біодобавка виявилася ефективною проти коронавірусу — вчені

Найбільшу ефективність проти коронавірусу показала харчова добавка. Фото: Feature China

Найбільшу ефективність проти коронавірусу показала харчова добавка. Фото: Feature China

У Мічиганському університеті (США) протестували близько 1400 препаратів, схвалених до продажу на території країни. Серед них виявили 17, які борються з коронавірусом SARS-CoV-2. Найбільшу ефективність показала харчова добавка, яку створюють із молока та продають без рецепта. Результати дослідження опубліковані в PNAS, збірнику праць Національної академії наук США.

Препарати тестували на штучно вирощених людських клітинах різних тканин, зокрема легенів, гортані та лімфатичних вузлів. Їх заражали коронавірусом у різних концентраціях, а потім вводили в них досліджувані препарати. Учені спостерігали за взаємодією препаратів із коронавірусами, а також оцінювали їх концентрацію через 24 та 48 годин.

Виявилося, що багатофункціональний білок лактоферин, що міститься в грудному та коров'ячому молоці, блокує SARS-CoV-2 уже на стадії зараження: він не дає йому прикріплятися до клітин.

Telegram Logo
f1large.jpg

Учені відзначають, що виявлені ними препарати вже давно випробувані та дозволені до застосування. Тому на їх основі можна швидко створити ліки проти COVID-19, не витрачаючи часу на першу фазу випробувань.

Біодобавки з лактоферином коштують в Україні 400 — 1100 грн.

Додатково. Учені Оксфордського університету створили нові ліки проти коронавірусу. Вони складаються із суміші двох типів антитіл. Таку суміш потрібно вводити внутрішньовенно, вона допоможе організму нейтралізувати вірус, ідеться в дослідженні.

Коментарі

Всі новини