Міжнародні резерви станом на 1 березня за попередніми даними зросли на $300 млн та склали майже $27 млрд, що трохи більше ніж на 1% від показника минулого місяця. Загалом збільшення міжнарожних резервів зумовлене сприятливою ситуацією на валютному ринку.
Згідно з повідомленням Нацбанку, обсяги купівлі валюти на міжбанківському ринку перевищили продаж на $689 млн. Чиста лютнева пропозиція валюти збільшилася завдяки експорту та зниження попиту на валюту з боку імпортерів.

Крім того на ситуацію на ринку вплинули ускладнення світової торгівлі та уповільнення міжнародного туризму через коронавірус.

Загалом регулятор придбав $734 млн, однак для згладжування надмірних коливань гривні в бік знецінення було проведено інтервенцію з продажу валюти на $45 млн.

Крім того майже $769 млн було спрямовано на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті.
З цієї суми на сплату за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) пішло трохи більше $417 млн, а на погашення боргу за євробондами — $34 млн. Водночас Міжнародний валютний фонд отримав майже $214 млн.

Контекст. Золотовалютні резерви України станом на 1 лютого 2020 року виросли до $26,3 млрд після вдалого розміщення Україною єврооблігацій.
Державна казначейська служба України 27 січня 2020 року одержала кошти від розміщених раніше єврооблігацій на суму 1,25 млрд євро з прибутковістю 4,375% і погашенням 2030 року.
ЗВР НБУ 2019 року зросли на 22% і на 1 січня 2020 року склали $25,3 млрд.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!