Мінфін пояснив, чому «Велика двадцятка» не заморозила Україні борги

Світовий банк не класифікує Україну як державу з низьким доходом, за якими країни «Великої двадцятки» ініціювали заморожування боргів до червня 2021 року.

«Ініціатива країн «Великої двадцятки» по зупинці обслуговування боргів перед офіційними кредиторами до середини 2021 року найбільш уразливими країнами стосується країн з низьким доходом за класифікацією Світового банку, до яких Україна не відноситься», — пояснили «Укрінформу» в Міністерстві фінансів.

При цьому в Мінфіні підкреслили, що планують і далі здійснювати боргові виплати і виплачувати відсотки по боргах за рахунок нових позик. Хоча більше чверті українців живуть за межею бідності.

Telegram Logo

«У цьому році пік виплат за зовнішніми виплатами Україні вже успішно пройшла. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, а саме МВФ, ЄС, Світового банку, і розвитку внутрішнього ринку запозичень Україна впевнено проходить роки пікової боргового навантаження», — додали у відомстві.

Нагадаємо, що «Велика двадцятка» прийняла рішення продовжити до кінця червня 2021 роки програми щодо заморожування боргів 73 бідних держав. На 13 листопада 46 з них скористалися наданим правом. Загальна сума платежів, які були відкладені, становить $5,7 млрд.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За підсумками 9 місяців 2020 року державний борг України виріс на 347 млрд грн і склав 2,3 трил грн

При цьому на кінець вересня 2020 загальна заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги склала 54,4 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини