Місія МВФ покинула Україну, не сказавши ані «так», ані «ні»

Ілюстрація: 112.International

Україна та МВФ ведуть переговори про можливість відкриття 3-річної програми розширеного фінансування EFF на $5-6 млрд. З 14 по 22 листопада у Києві працювала вже друга оціночна місія фонду, але й вона поїхала, не сказавши ані «так», ані «ні».

У пресрелізі фонду йдеться, що місія досягла помітного подальшого просування в дискусіях про заходи та реформи, які могли б лягти в основу нової програми. Дискусії триватимуть протягом наступних тижнів.

Джерело видання НВ повідомило, що Ігор Коломойський та незалежність НБУ — два головних питання для МВФ. Будь-який компроміс з колишніми власниками Приватбанку неприйнятний. «Компроміс підтвердить вплив Коломойського. А якщо він високий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати гроші, якщо їх з високою ймовірністю не повернуть?» — вважає джерело.

Також місія скаржилася, що земельна реформа приймається не в тому форматі, як було обіцяно, а іноземців до ринку не допустили. «МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть скупити всім відомі особи. Це не зовсім ринок», — сказало джерело. Й додало, що місію особливо «зачепив обман» щодо ринку землі.

Додатково

Уряд України не підтримує повернення Приватбанку колишнім власникам. Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив на першому Інвестиційному саміті Європейського банку реконструкції та розвитку для країн-членів Східного партнерства.

«Протестувальники» з Нікопольського та Запорізького феросплавних заводів Коломойського почали тероризувати Приватбанк тепер у Києві, влаштувавши пікети біля його офісу. Центральний вхід до будівлі заблоковано.

За підтримки експертів МВФ завершується робота над змінами до законодавства про банкрутство банків. Зокрема, буде заборонено повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам.

Читати на The Page