Facebook Pixel

Мінсоцполітики презентувало проєкт субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб

10 липня у Києві Міністерство соціальної політики презентувало проєкт субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Наразі готується проєкт рішення уряду щодо її втілення.

Про пише The Page з місця події.

Як працюватиме субсидія на житло для ВПО

За словами заступниці міністерки соціальної політики Дарини Мудрак, субсидія на оренду житла діятиме паралельно допомозі для проживання ВПО. Це додатково допоможе людям знайти житло:

Quote«Різниця у вартості оренди житла в регіонах може сягати 100%, 150%, і ми розуміємо, що найбільша вартість оренди – це у західних регіонах чи у Дніпрі. Є населенні пункти, де вартість житла нижча», – розповіла представниця Мінсоцполітики.


Алгоритм: як подати заяву на субсидію на оренду житла

Алгоритм: як подати заяву на субсидію на оренду житла

Субсидія буде розраховуватись виходячи з кількості членів родини. Це 13,5 кв. м на людину. Але не меньше ніж 35 кв. м на родину. І також виплата буде виходити з різниці цін у регіонах та спроможності родини оплачувати оренду. Усі договори з оренди житла будуть офіційними. Також оформлення документів проходитиме у електронній формі в кабінеті Пенсійного фонду:

Quote«Ми створюємо типову угоду, яка буде підписана у відділенні Пенсійного фонду двома сторонами або у електронній формі», – підкреслила Дарина Мудрак.

Алгоритм: як подати заяву на субсидію на оренду житла для ВПО

  • Вам необхідно звернутися до Пенсійного фонду та подати заяву на оформлення субсидії. У заяві необхідно вказати кількість членів родини
  • Пенсійний фонд вираховує розмір субсидії. Сім'я не повинна витрачати на оренду житла понад 30% свої доходів,
  • ПФУ призначає субсидію на оренду.

Також заступниця міністерки соціальної політики навела приклади обсчислень субсидії:

Орієнтовна вирахування вартісті субсидії на житло

Орієнтовна вирахування вартісті субсидії на житло

«Ми зараз лише говоримо про пілот, подивитись, що працює, а що не працює. Ймовірно, цей пілот буде запроваджений на прикладі одного чи декількох регіонів. Однак про аудиторію зарано говорити», – підсумувала Дарина Мудрак.

Наразі охоплено допомогою з житлом менше 10% ВПО: Фролов

Голова ТСК Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, нардеп Павло Фролов, розповів, що ресурси обмежені і більшість ВПО не надається допомога з житлом:

Quote«Ключова проблема – це житлова проблема. … Ідея про субсидію дуже гарна. Якомога швидше повинен цей інструмент бути впроваджений і далі він повинен бути екстрапольований та розширений».
Народний депутат України Павло Фролов

Народний депутат України Павло Фролов

Про те, як ВПО оформити субсидію на комунальні послуги, далі у матеріалі

Подякувати 🎉