Мінінфраструктури здасть в концесії залізничні вокзали і електрифікує гілку до Миколаєва

Міністерство інфраструктури України планує здати в концесію залізничні вокзали «Харків», «Київ», «Миколаїв», «Чоп», «Дніпро», «Хмельницький» і «Вінниця».

В результаті планується отримати 60,18 млн грн концесійних платежів і 17,4 млн грн податків до держбюджету, а також залучити інвестиції в 3,8 млрд грн, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Укрзалізниця» за підтримки Міжнародної фінансової корпорації підготувала до концесії сім залізничних вокзалів. Зараз здійснюються фінальні технічні кроки, щоб запустити процес концесії», — уточнив міністр.

Telegram Logo

Про намір до здачі в концесію ряду залізничних вокзалів Владислав Криклій говорив ще восени минулого року.

Він також повідомив, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить $420 млн на проект «Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Наша мета — розвивати кількість електрифікованих напрямків, оскільки це економніше, екологічніше, безпечніше. І це про те, як ми можемо покращувати оборотність вагонного парку, а саме — вантажів експорту та імпорту. А це все — про економіку», — пояснив Криклій.

У найближчих планах міністерства стоїть також реалізація концесійних проектів залізнично-поромного комплексу і контейнерного терміналу в порту Чорноморська, пасажирського комплексу Одеського морського порту та Ізмаїльського порту.

Контекст. У січні «Укрзалізниця» спільно з ЄБРР і ЄІБ оголосила тендер по проекту електрифікації ділянки залізниці Долинська-Миколаїв-Колосівка. Ділянка Долинська-Миколаїв є частиною коридору Транс'європейської транспортної мережі маршрутів TEN-T.

Фінансування проекту буде здійснюватися за залучені кошти ЄБРР і ЄІБ на загальну суму близько 366 млн євро з ПДВ.

Електрифікація дільниці Долинська-Миколаїв-Колосівка підвищить ефективність перевезень в напрямку портів «Великої Одеси» і Миколаєва. Це дозволить збільшити швидкість руху вантажних поїздів на 20-25%, скоротить час доставки вантажів, зменшить експлуатаційні витрати і витрати на закупівлю дизельного палива.

За даними «Укрзалізниці», транспортними коридорами TEN-T перевозиться близько 80% всіх транзитних вантажів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини