Facebook Pixel

Україна переведе електромережі на технологію Smart Grid за участю корейської KT Corporation

Міністерство енергетики України і представники південнокорейської KT Corporation підписали меморандум про взаєморозуміння в реалізації «розумного» обліку електроенергії за технологією Smart Grid.

Меморандум відкриває початок партнерства в цій сфері, повідомляє прес-служба Міненерго.

«Міністерство енергетики зацікавлене в модернізації електроенергетики України на базі найсучасніших технологій. Зараз ми завершуємо розробку Концепції впровадження Smart Grid технологій в Україні», — зазначила в.о. Міністерства енергетики Ольга Буславец.

Реалізація концепції дозволить:

Telegram Logo
  • знизити втрати електроенергії в електромережах;
  • організувати ефективний онлайн моніторинг параметрів якості електроенергії;
  • здійснювати аналіз балансів електроенергії в різних вузлах електромереж.

«Українська енергосистема потребує модернізації та інвестицій в розвиток електричної інфраструктури. З 2021 року в Україні впроваджується стимулююче тарифоутворення для операторів системи розподілу, і цей механізм надасть можливості для модернізації електроенергетики», — наголосила очільниця Міненерго.

Південна Корея є світовим лідером з розвитку та впровадження Smart Grid технологій в електроенергетиці. Мережі Південної Кореї демонструють один з найнижчих рівнів втрат електроенергії в світі і показник SAIDI (System Average Interruption Duration Index).

SAIDI — це середня тривалість перерв в електропостачанні на одного споживача в рік або відношення загальної тривалості щорічних перерв в роботі системи до загальної кількості споживачів.

Smart Grid — це модернізовані мережі електропостачання, які використовують інформаційні і комунікаційні мережі і технології для збору інформації про рівень генерації і енергоспоживання. Дані дозволяють автоматично підвищувати ефективність, надійність, економічну вигоду, а також стійкість виробництва і розподілу електроенергії.

KT Corporation (KT, раніше Корея Телеком) — найбільший провайдер інтегрованих дротяних і бездротових телекомунікаційних послуг Південної Кореї. Здійснює діяльність в галузі зв'язку та інформаційних технологій, зокрема хмарних обчислень і блокчейн. Лідируючий оператор фіксованої телефонії і другий мобільний оператор в Південній Кореї.

Коментарі

Всі новини