Facebook Pixel

Плюс $ 3 млрд до бюджету. Мінекономіки вийшло на фінішну пряму в процесі малої приватизації

Міністерство економіки готується до останнього етапу малої приватизації. Відомство збирається невдовзі передати до Фонду держмайна останні 300 підприємств.

Про це на «Форумі реформ: на шляху до Вільнюса» заявив заступник міністра економіки Павло Кухта, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Після передачі цих підприємств кількість переданих держкомпаній досягне тисячі. Загальна їх вартість складе $3 млрд».

Павло Кухта

Павло Кухта

Колишній виконувач обов'язків міністра економіки України

За словами Кухти, від приватизації Україна отримає $5 млрд, а також додаткові інвестиції в оновлення цих підприємств. Він додав, що для 40% зростання ВВП країни за п'ять років потрібно $50 млрд, при цьому 10-20% kpi зможе забезпечити приватизація.

Telegram Logo

Контекст. За підсумками 2019 року Україна внаслідок малої приватизації заробила майже 840 млн грн. Це стало можливим завдяки продажам через систему «Прозорро.Продажі».

Що стосується великої приватизації, то в середині січня 2020 року Кабмін затвердив доопрацьований законопроєкт про державні підприємства, які не підлягають частковій або повній приватизації. В оновленому списку за державою збережеться мінімум 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» і «Укртранснафти». Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» і «Гарантованого покупця».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини